Australia i Nowa Zelandia / Australia and New Zealand

W Nowej Zelandii rozpoczęłam swoją pierwszą, roczną podróż w pojedynkę. Początkowo planowałam tam zostać cały rok, dlatego jeszcze na Erasmusie w Salamance aplikowałam o wizę „working holiday”. Kilka miesięcy później, ze zgodą na urlop dziekański wyruszyłam w podróż.

W Nowej Zelandii  mieszkałam, pracowałam i podróżowałam przez ponad 3 miesiące. Większość czasu spędziłam na wyspie południowej niedaleko Portobello gdzie pracowałam, jako wwooffer (praca w zamian za wyżywienie i kąt do życia). Mieszkałam w starym vanie z lat 70, który przemierzył cały kraj z rodziną profesjonalnych surferów, zaliczających najlepsze miejsca i fale. Do tego miałam widok na dziewiczą zatokę, zamieszkaną przez pingwiny, foki, lwy morskie oraz rekiny. Tam też pierwszy raz zetknęłam się z surfowaniem, które mnie zafascynowało. Nowa Zelandia to także czas wielkiej przygody we Fiordlandzie. W tym największym Parku Narodowym w kraju udało mi się, z moim znajomym Pawłem, zrobić dwa szlaki pod rząd (Hollyford Track (56km) + Pyke Big Bay Route (88km). I nie było to jakieś tam przejścia z plecakiem, ale prawdziwe, survivalowe wyzwanie, które realizuje w ciągu roku niewiele osób.

Nową Zelandię uważam za kraj właściwie idealny do założenia rodziny i prowadzenia spokojnego życia z dala od miasta. Natura i jej siła przygniata swoim dostojeństwem i pięknem na każdym kroku.

Jednak po przejechaniu obu wysp stwierdziłam, że szukam czegoś więcej, i że warto ruszyć dalej. Dołączyłam do znajomego, który leciał do Australii i tak podróżując autostopem i dorabiając na farmach, zjechaliśmy kawałek tego gigantycznego lądu. Dzięki znajomym z Adelajdy, którzy zaoferowali swoją pomoc ( i którym wciąż jestem niesamowicie wdzięczna), mogłam zatrzymać się na miesiąc w przytulnym domu  i odpocząć po 2 miesiącach spędzonych pod namiotem. Wtedy też podjęłam decyzję o podróży po Azji Południowo-Wschodniej.

australia i n z Collages50 Collages51 g2

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: